AUDAC - ARCHI10X/OB - Ultra-compact 10” architectural infrasubwoofer - In- & outdoor black version
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/364639/image_1920?unique=b2600de
Not Available For Sale
Deze combinatie bestaat niet.
Algemene voorwaarden
30-dagen geld terug garantie
Verzending: 2-3 werkdagen
Description:
Featuring innovations like AcoustiMesh for acoustic neutrality, AeroVent for noise-free bass performance, and WeatherTreated capabilities, the ARCHI Series excels indoors and outdoors. With low-frequency extensions down to 26Hz, flexible mounting options, and durable materials, the ARCHI Series redefines low-frequency fidelity, offering powerful, precise bass in a discreet, stylish design.
ARCHI10X: Ultra-Resilient Performance
Highlights:
  • 700 Watt program power
  • 117 dB of Max SPL (continuous)
  • Precision with immersive infra-sub performance
  • AeroVent - Exponential low noise vent design
  • Low frequency extension down to 26Hz without processing
  • Weather treated model available
  • Weather resistant aluminum cone with demodulation ring
  • Marine grade plywood and Dura-Polyurea coating
  • Band pass design
  • Architecturally discreet and compact design
  • Tailor-made high-excursion driver for superior performance
  • Flexible ceiling & wall mount option
Product Features:
  • Dimensions: 540 x 234 x 558 mm (W x H x D) (excluding feet)
  • Dimensions: 540 x 246 x 558 mm (W x H x D) (including feet)
  • Weight: 25.5 kg
  • Operating temperature: -20 °C ~ 70 °C
  • Construction: 15 mm Multiply Plywood with multi-layer Polyurea coating