AUDIOPHONY - SLI1000.2 - Class D amplifier - 2x 900W at 4 ohms and 1000W at 100V
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415570/image_1920?unique=8395c56
Expédition : 2-3 jours ouvrables
  • The SLI1000.2 is a compact and powerful Class D low-impedance amplifier.
  • What’s more, the SLI1000.2 is equipped with a filter and a 100 V mode, making it ideal for applications requiring high power and high-quality audio performance.
  • Dimensions: 483 x 44 x 360 (mm) 1U 19-inch
  • Power (1 active channel):
    • 1x 1200W @ 4Ω
  • Power (stereo mode):
    • 2x 900W @ 4Ω
    • 2x 600W @ 8Ω
  • Power (bridge mode):
    • 1x 2400W @ 4Ω
    • 1x 1800W @ 8Ω
  • Power (70/100 V mode):
    • 1000 W / 70 V
    • 1000 W / 100 V