AUDAC - CP43ARP/B - Connection plate - rj45 + repeater - bticino - Black version
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/572/image_1920?unique=b2600de
Expédition : 2-3 jours ouvrables
Description:
The CP43ARP allows you to attach one APM paging console on the front, while the phoenix connector on the back lets you route the signal to a next paging console or junction box. It can offer 20V power to the APM console and is also equipped with 2 jumpers to terminate the audio -or databus. An advantage the ARP version has over the ARJ version is that it also offers a built-in repeater. This repeater extends the maximum distance from 300m to 600m. This device is also fully compatible with bTicino installation materials.
Highlights:
Product Features:
  • Dimensions: 43 x 43 x 30 mm (W x H x D)
  • Weight: 0.060 kg
  • Built-in depth: 40 mm (min.)
  • Construction: ABS
  • Mounting: 43 x 43 mm (bTicino)