CONTEST - VPAR-70RGBL - Architectural spotlight IP66 7xLEDs RGBL 70W 25°
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415707/image_1920?unique=5c4c87f
Shipping: 2-3 Business Days
  • Architectural spotlight 7x LEDs 20W 4 in 1 Red Green Blue Lime
  • Symmetrical lenses with 25° aperture
  • Brightness: 2165 lm – 428 lux at 5m
  • Consumption: 72 W
  • DMX/Power connections via hybrid IN and OUT cables with IP67 plugs
  • External VRDM-Control box for RDM parameterization
  • Compatible with RDM consoles on certain parameters
  • DMX control protocol on 2 to 8 channels depending on the selected mode
  • Power supply: 110-240 V/50-60 Hz
  • Selectable refresh rate from 900 Hz to 3600 Hz