CONTEST - VPAR-120DW - Architectural spotlight IP66 12x LEDs Dynamic White 2700–6000K 120W 25°
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415705/image_1920?unique=5c4c87f
Shipping: 2-3 Business Days
  • Architectural spotlight 12x LEDs 15W Dynamic White 2700-6000 K
  • Luminosity: 4669 Lm - 903 Lux at 5 m
  • Symmetrical lenses with 25° aperture
  • Power consumption : 120 W
  • Connections: DMX/Power connections via hybrid IN and OUT cables with IP 67 plugs
  • External VRDM-Control box for RDM parameterization
  • Compatible with RDM consoles on certain parameters
  • DMX control protocol on 2 to 4 channels depending on the selected mode
  • Selectable refresh rate from 900 Hz to 3600 Hz