CONTEST - VCOB-150RGBL - Architectural spotlight IP66 COB RGBL LED 150W 50°
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415737/image_1920?unique=5c4c87f
Shipping: 2-3 Business Days
  • Architectural spotlight COB 150W 4in1 Red Green Blue Lime
  • Symmetrical lenses with 50° aperture
  • Brightness: 5695 lm – 266 lux at 5m
  • Consumption: 150 W
  • DMX/Power connections via hybrid IN and OUT cables with IP67 plugs
  • External VRDM-Control box for RDM parameterization
  • Compatible with RDM consoles on certain parameters
  • DMX control protocol on 2 to 8 channels depending on the selected mode
  • Power supply: 110-240 V/50-60 Hz
  • Selectable refresh rate from 900 Hz to 3600 Hz