CONTEST - VBAR-100RGBL - Architectural spotlight IP66 24x LEDs RGBL 100W 12° - 4 zones
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415730/image_1920?unique=5c4c87f
Shipping: 2-3 Business Days
  • Architectural spotlight 24x LEDs 4W 4in1 Red Green Blue Lime
  • Symmetrical lenses with 12° aperture – 4 LED zones
  • Luminosity: 3620 lm – 1580 lux at 5m
  • DMX/Power connections via hybrid IN and OUT cables with IP67 plugs
  • External VRDM-Control box for RDM parameterization
  • Compatible with RDM consoles on certain parameters
  • DMX control protocol on 2 to 20 channels depending on the selected mode
  • Selectable refresh rate from 900 Hz to 3600 Hz