CONTEST - VBAR-100DW - Architectural spotlight IP66 24x LEDs Dynamic White 2700–5600K 100W 15× 30°
https://www.eglantier.net/web/image/product.template/415729/image_1920?unique=5c4c87f
Shipping: 2-3 Business Days
  • Architectural spotlight 24x LEDs 4W Dynamic White 2700-5600K
  • Asymmetrical lenses with 15° x 30° aperture
  • Luminosity: 4724 lm – 729 lux at 5m
  • DMX/Power connections via hybrid IN and OUT cables with IP67 plugs
  • External VRDM-Control box for RDM parameterization
  • Compatible with RDM consoles on certain parameters
  • DMX control protocol on 2 to 4 channels depending on the selected mode
  • Selectable refresh rate from 900 Hz to 3600 Hz